X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
" کلیه علاقه مندان به همکاری در این وبلاگ میتوانند با گذاشتن پیغام در قسمت نظرات امادگی خود را به مدیر وب اعلام نمایند .....با تشکر"
...انجمن روانشناسی...

معرفی فیلم های روانشناختی

مردبارانی

این فیلم را توصیه میکنم به افراد علاقمند به روان شناسانی که می خواهند بیماری اوتیسم را به طور کامل بشناسند.در این فیلم بازی زیبای داستین هافمن که به بیماری اوتیسم مبتلا است در کناربازی خوب تام کروز در نقش برادر ریمن که بازی آن را داستین هافمن به عهده دارد .در این فیلم قبل از اینکه برادر به سراغ او برود در یک آسایشگاه مخصوص این بیماران زندگی میکند. کارگردان ما را در یک سفر دو نفره با تمام تواناییها و مشکلات این بیماران آشنا میکند. مرد بارانی در ایجاد روابط اجتماعی مشکل دارد،استعاره ها را نمی داند،رابطه ی چشمی برقرار نمیکند ولی ذهنی خارق العاده دارد و کارهای تکرارشونده را عالی انجام میدهد.حتی اگر این عکس را جایی ببینید معلوم میشود که هافمن از مشکلی رنج میبرد. شاید به همین خاطر طرح روی جلد کتاب"فیلم وبیماریهای روانی" از این فیلم گرفته شده است.

یک ذهن زیبا

جانش نابغه از یک اختلال رنج می برد:" اسکیزوفرنی پارنوبید".او با ذهن زیبای خود با بیماری انطباق پیدا میکند و نوبل ریاضی را میگیرد. نگاه انسان گرایانه و در عین حال علمی در این فیلم موج میزند.ما با توهمات و هذیان های بیماران از چشم خودشان آشنا می شویم  و با انان همدلی می کنیم.این فیلم محصول 2001 است و برنده چندین جایزه نوبل است.

آبی

فیلم آبی ، آخرین فیلم " درک یارمن" فیلم ساز انگلیسی   یارمن در این فیلم زندگیش را مرور و تاثیر بیماری بر زندگی خودش را تحلیل می‌کند

 

زنده

این فیلم تصویر واضحی از استرس سانحه و پیامد سانحه‌هایش ، ارائه می‌دهد.

 

بهتر از این نمی‌شود  

 در این فیلم جک نیکولسون نویسنده‌ای هم‌جنس گریز و نژاد‌پرست است که اختلال وسواس فکری _ عملی دارد

 

مسلح

 " دنی کی" نقش یک نظامی خودبیمارانگار را بازی می‌کند

 

مکالمه

جن هاکمن " در این فیلم " فرانسیس فورد کاپولا نقش ناظری را بازی می‌کند که شخصیت پارانویید دارد

 

روز هشتم

فیلمی از ژاکوان دورمل کارگردان بلژیکی که این فیلم پسری رانشان می دهد که به سنرم داون مبتلا است

 

درخشش

این فیلم درواقع یکی از بهترینهای سینما است که به ما نشان میدهد یک فرد مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی چگونه است وبرای ساختن آن باید کارگردانش را تحسین کرد.

 

همنفس

فیلمی با کارگردانی مهدی فخیم زاده و رویا نونهالی که در این فیلم فخیم زاده ونونهالی نقش بیماران روانی را به عهده دارند

 

پرنده کوچک خوشبختی

فیلمی به کارگردانی خانم پوران درخشنده وبازی هما روستا در نقش معلم یک دانش آموز ناشنوا است.