" کلیه علاقه مندان به همکاری در این وبلاگ میتوانند با گذاشتن پیغام در قسمت نظرات امادگی خود را به مدیر وب اعلام نمایند .....با تشکر"
...انجمن روانشناسی...

تنهایی  

مردم میل شدیدی به معاشرت با دیگران دارند. به همین دلیل هم وقتی با دیگران روابط نزدیک و صمیمانه ندارند، احساس تنهایی می کنند. آدم هاب تنها احساس می کنند هیچکس آنها را خوب درک نمی کند. این آدم ها گاهی احساس  انزوا می کنند و حس می کنند در وقت نیاز و فشار ، کسی را ندارند.  

ما همه گاهی احساس تنهایی می کنیم اما احساس تنهایی بعضی از آدم ها،یک احساس تنهایی مزمن است. احساس تنهایی مزمن علاوه بر این که وضعیت نا خوشایندی است،با اختلال جسم و روان رابطه دارد. احساس مرمن حتی می تواند مرگ زود هنگام به دنبال داشته باشد.در مطالعه جدیدی، میزان هورمون های مربوط به فشار روانی دانشجویان تنها بیشتر بود، خواب آنها نیز وضعیت بدتری داشت.  

محققان در تحقیقاتی که در بیش از ۲۰ کشور انجام دادند،متوجه شدند متاهل ها کمتر از همتاهای  غیرمتاهل خود(اعم از همتا های هرگز ازدواج نکرده،طلاق گرفته و بیوه خود) احساس تنهایی می کردند.  

مردان و زنان، علل متفاوتی برای احساس تنهایی خود پیدا می کنند. مردان، خودشان را سرزنش می کنندو زن ها عوامل بیرونی را. مردها طوری تربیت می شونند که شروع کننده روابط باشند در حالی که زن ها طوری تربیت می شوند که منتظر بمانند و بعد پاسخ بدهند.شاید مردها به این دلیل خودشان را سرزنش می کنند احساس می کنند برای تنهایی خود کاری کنند در حالی که زن ها می گویند مثلا چرا کسی به من تلفن نمی زند.  

شما چطور می فهمبد ، تنها هستید یا نیستید؟ در مقیاس های تنهایی از شما می خواهند صادق بودن جملاتی مثل( من احساس نمی کنم با اطرافیانم همدم باشم) و (وقتی دنبال رفیق باشم می توانم برای خودم رفیق پیدا کنم) را در مورد خودتان مشخص کنید. اگر پیوسته بگویید با آدمهای اطرافتان همدم نیستسدو هیچ وقت رفیق دلخواه خودتان را پیدا نمی کنید، احتمالا در زمره آدم های شدیدا تنها قرار دارید.